Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego A /16.04.2017/

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom i Gościom za udział w Triduum Paschalnym i Rezurekcji. Było to ważne i budujące świadectwo wiary.

Drogim Parafianom, pragniemy jako Duszpasterze, złożyć najserdeczniejsze życzenia: Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem stanie się w naszym życiu źródłem radości. Niech Ten, który pozwala dotknąć Swoich Ran, obdarzy Was zdrowiem duszy i ciała. Niech Was wypełni Swoim pokojem, abyście nieśli Go także tym, do których zostaliście posłani.

Życzymy Świąt pełnych radości, pokoju, wzajemnej życzliwości w domowej i rodzinnej atmosferze – zapewniamy o naszej modlitwie w tych intencjach, równocześnie dziękujemy za wszystkie przesłane i składane osobiście życzenia. Szczęść Boże!!!

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce tych, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy siostrze Elżbiecie za przygotowanie dekoracji kościoła, ciemnicy i grobu Pańskiego, kwiaciarni z Dubia, ofiarodawcom kwiatów do grobu, naszym strażakom pełniącym wartę przy Grobie Pańskim, Panu organiście, Panu kościelnemu, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi młodzieżowej.

Pragniemy wyrazić wdzięczność dla Janusza Wąchala za odrestaurowanie sprzętów paraliturgicznych: dzwonków, kadzielnicy i gongu, a także dla Zbigniewa Kuliga za ofiarowany paschał.

Dzisiaj, uroczyste nieszpory o 17.30 na zakończenie Świętego Triduum Paschalnego.

Jutro, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to dzień, w którym wspieramy modlitwami i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Uroczyste chrzty o 12.15.

Życzenie wielkanocne Ks. abp Marka Jędraszewskiego

 


Umiłowani Archidiecezjanie! 

Pierwszym orędziem, z jakim Chrystus w dzień Zmartwychwstania zwrócił się do zebranych w Wieczerniku Apostołów, były słowa: „Pokój wam!” (J 20, 19). Tego też Chry-stusowego pokoju życzę Wam dzisiaj, Moi Drodzy, z całego serca. Niech on przezwycięży wszelkie niepokoje i obawy, związane także z kruchością i przemijalnością ludzkiego życia.

Zmartwychwstając, Chrystus ukazał nam bowiem pełną prawdę o ludzkim życiu: że w swej istocie jest ono święte; że ponieważ człowiek posiada nieśmiertelną duszę, całkowicie nie umiera; że jest on powołany do szczęśliwości wiecznej. To wszystko sprawia, że czujemy się solidarni z każdym ludzkim istnieniem. Że w imię tej podstawowej solidarności nie ustajemy w obronie życia każdego człowieka od chwili jego poczęcia aż do momentu jego naturalnej śmierci. Że pamiętamy o naszych zmarłych, polecając ich Bożemu miłosierdziu. 

Drodzy Siostry i Bracia! Życząc, aby ta prawda o życiu objawiona nam przez Pana naszego Jezusa Chrystusa była źródłem wielkiej, paschalnej radości, z serca Wam wszystkim błogosławię. 

abp Marek Jędraszewski

Metropolita Krakowski

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: