Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła A /16.02.2020/

Dzisiaj po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po południu o godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku:

I. godz. 15.00 – Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia.

II. godz. 16.00 – Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego; Kochanów i Niegoszowice

III. godz. 17.00 – Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa;     Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski.

Piątek – wspomnienie (dowolne) św. Piotra Damiana, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – święto Katedry św. Piotra, apostoła

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek katecheza przy parafii dla młodzieży bierzmowanej (klasa VIII) .

W sobotę modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w ramach przygotowania do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły (adoracja od godz. 16.30). Modlimy się w ciszy a adorację kończy  odmówienie jednej tajemnicy różańca i litania do św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:

I. godz. 15.00 – Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej

II. godz. 16.00 – Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary

III. godz. 17.00 – Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką.

Piątek – Róża św. Rity

Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od pp. Gwizdała.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o najnowszej książce, w której papież Franciszek opowiada o swoich spotkaniach ze św. Janem Pawłem II. Niedziela –  Do tańca i różańca. Karnawał po chrześcijańsku. Źródło –  Zioła które bronią przed wirusami.

W najnowszym „Małym Gościu” – bezpłatny dodatek – szkło powiększające na Wielki Post i nie tylko.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.