Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela zwykła A /09.02.2020/

Dzisiaj po południu rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa

II. godz. 16.00 Nielepice i Młynka

III. godz. 17.00 Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego.

Poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Wtorek – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

Piątek – święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy.

We wtorek będziemy przeżywać XXVIII Światowy Dzień Chorego.

Z tej racji, zapraszamy naszych chorych, jak i osoby starsze z naszej parafii do udziału w Mszy Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, która zostanie odprawiona o godz. 17.00.  Zwracamy się prośbą do rodzin o umożliwienie swoim bliskim w uczestnictwa w tym nabożeństwie. Spowiedź dla chorych od godz. 16.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:

I. godz. 15.00

Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia.

II. godz. 16.00

Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego; Kochanów i Niegoszowice

III. godz. 17.00

Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa; Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski.

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na zakony klauzurowe 720 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Renaty Mitka.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – Skąd wzięła się praktyka Mszy Św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści. Niedziela –  O sensie cierpienia, miłości i sile modlitwy. – Kuszenie Kościoła. Źródło – Nagroda dla Ks. abp Jędraszewskiego.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp.: Barbara Surdyka z Rudawy,       śp. Ludwik Seremak z Niegoszowic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.