Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela zwykła  /23. 02.2020/

Dzisiaj, po południu od godz. 15 – tej, nabożeństwo 40 – godzinne wg. podanego porządku:

I. godz. 15.00 – Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej

II. godz. 16.00 – Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary

III. godz. 17.00 – Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

W poniedziałek rozpoczyna się w Kościele 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie przebiegał pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy parafian, grupy modlitewne do modlitwy różańcowej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

W środę rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu Msze Św. w kościele o  godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00 (zmiana godziny), Nielepice – godz. 16.00, Brzezinka – godz. 17.00).

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VI Szkoły Podstawowej. Spotkanie  rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dzieci ), dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. wieczornej.  Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  można uzyskać odpust zupełny.

Spotkanie „Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Św.

W sobotę modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w ramach przygotowania do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły (adoracja od godz. 16.30).

W niedzielę (I niedziela Wielkiego Postu)  uroczyste chrzty na Mszy Św. o godz. 12.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. ( Brzezinka – 16.00 ). Droga Krzyżowa połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.16.00. Na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie modlitewników dla dzieci komunijnych z klasy III Szkoły Podstawowej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek– Róża Zwiastowania NMP

Środa – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Grażyny Mazur.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Trwają obecnie prace porządkowe wokół kościoła (chodnik). Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają podejmowane prace w naszej parafii.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o sensie wielkopostnych umartwień ora o tym, co papież Franciszek napisał w swojej adhortacji. Niedziela –  Jan Paweł II – doktorem Kościoła i patron Europy. Źródło, Arka – św. Józef, Mały Gość – dla najmłodszych. 

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Andrzej Surdyka z Rudawy, śp. Stanisław Miłek z Brzezinki Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: