Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu A /01.03.2020/

Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00.

Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za  udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu(21.03.200). Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Gomulak OMI (oblat).

W liturgii Kościoła:

Środa – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej

nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy Św. o godz. 17.00. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15

Sobota – pierwsza miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji ojczyzny i pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Niedziela – II niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o godz. 17.00.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych, młodzieży po Mszy Św. wieczornej.

Taca z przyszłej niedzieli przekazana zostanie na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Z racji niedzieli „Ad Gentes” ministranci przed kościołem będą kwestować na rzecz misjonarzy pracujących na misjach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek   – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu w naszym kościele.   

W sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od pp.Surowiec (ul. Radosna) do pp. Pogan. Przypominamy, że sprzątanie kościoła to jest wyraz troski o piękno mojego kościoła, w którym dokonują się najważniejsze wydarzenia z naszego życia.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym”  magnes z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego na każdy tydzień Wielkiego Postu. Niedziela – Księża wyklęci. Kim był ks. Władysław Gurgacz? Co działo się z jego ciałem od 1949 r.? Źródło Mały Gość

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Kazimiera Kuczara z Rudawy, śp. Bożena Żuława – Stanios z Niegoszowic. Polecamy ich dusz  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: