Ogłoszenia parafialne – druga niedziela Wielkiego Postu /08.03.20/

Od wielu już lat Kościół w Polsce w 2. niedzielę Wielkiego Postu przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Przed kościołem ministranci zbierają ofiarę do puszek dla misjonarzy. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W liturgii Kościoła:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. W tym dniu wypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka.

W sobotę modlitwa w intencji Ojczyzny i Kościoła w ramach przygotowania do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły (adoracja od godz. 16.30. Zapraszamy do modlitwy Różę Matki Bożej Bolesnej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela   – Róża Matki Bożej Bolesnej

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy z ul. Osiedlowej.

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 7.100 zł. Dziękujemy wszystkich ofiarodawcom.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

Przypominamy, że nasza parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach zostanie odprawiona w niedzielę Palmową (tj. 5 kwietnia br.).

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od pp. Gwizdała (ul. Sportowa) do p. Piotra Węgiel (ul. Sportowa).

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym”  rozmowa z uwolnioną po dziesięciu latach Asią Bibi. Niedziela – Katecheza w szkole jest potrzebna. Źródło – Pytania o spowiedzi. Cuda i łaski – Matka Boża pomyślności z Quito. Mały Gość – specjalny dodatek – naklejki do kalendarza wielkopostnego.

Od dzisiaj „baranki wielkanocne” w kiosku z prasą katolicką. Ofiara z „baranków” przeznaczona na działalność Caritas; między innymi na pomoc dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zenobia Filipowska z Dubia, śp. Zbigniew Zawadziński z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: