Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła C /21.07.2019/

Dzisiaj, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy.

Poniedziałek – wspomnienie św. Marii Magdaleny
Wtorek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Czwartek – święto św. Jakuba, apostoła
Piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

W najbliższą niedzielę w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane stroje regionalne.
W ramach odpustu parafialnego organizowane jest Święto Rudawy przez sołtysa, Radę Sołecką i OSP Rudawa. Szczegóły na plakatach.

Nabożeństwo do św. Anny w czwartek, piątek i sobotę na Mszy Św. wieczornej.

W sobotę spowiedź przed odpustem od godz. 17- tej.

Wszystkim parafianom życzymy dobrego i owocnego przeżywania odpustu parafialnego, uzyskania wszelkich łask i odpustu zupełnego.

W piątek przybędą do naszej parafii w godzinach wieczornych pielgrzymi Wspólnoty „Pustelnia”, zmierzający z Częstochowy do Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Okażmy im życzliwość i chrześcijańską miłość.

Niedziela – Róża Św. Rity
Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II
Czwartek – Róża Zwiastowania NMP
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nasza parafia i Duszpasterstwo Wspólnoty Siedlec – Dubie serdecznie zapraszają na drugi plenerowy koncert z cyklu: Siedleckie Wieczory ze Świętym Janem Pawłem II. Koncert odbędzie się 27 lipca 2018 r (sobota) o godz. 20.00 w ogrodach Domu Rekolekcyjnego Sióstr Duszy Chrystusowej w Siedlcu.
Podczas koncertu zabrzmią m.in. słowa Świętego Jana Pawła II o miłości, utwory instrumentalne oraz autorskie wersje przebojów takich wykonawców jak: Abba, Frank Sinatra, Garou, Celine Dion. Ucztę duchową poprzedzi degustacja specjałów przygotowanych przez Partnerów Wydarzenia.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Rudawy ul. Na Skarpie (od pp. Moń).

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy? ŹródłoNiedziela –Kresy zapomniane?

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Józef Nęcka z Brzezinki Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.