Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła C /28. 07. 2019 /

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Marty
Środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca(wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła). „Godzina Święta” po Mszy Św. wieczornej. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17- tej. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Rano odwiedziny chorych (godz. 9.00).
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Sołtys, Rada Sołecka Rudawy oraz OSP Rudawa zapraszają dzisiaj na obchody „Święta Rudawy” na godz. 15.30 na Rynek w Rudawie.

W sobotę (3 sierpnia br.) przybędzie do naszej parafii 28. Piesza Pielgrzymka Dominikańska. Zwracamy się z prośbą o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymi nie oczekują wielkich wygód, mają swoje śpiwory i karimaty. Zależy im nade wszystko na umyciu (prysznicu).
W tym roku, jak i w latach ubiegłych, po parafii chodzić będą kwatermistrzowie pielgrzymki, którzy zbiorą informacje na temat ugoszczenia pielgrzymów.

Modlitwa Żywego Różańca:
Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Sobota – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy ul. Maksymiliana Kolbego (od pp. Front).

W minioną niedzielę podczas poświęcenia samochodów zebraliśmy 1.530 zł. Ofiara została przekazana na zakup pojazdów dla misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego. Źródło – Sława nie daje tyle, co bycie z Bogiem. Niedziela – Czy warto było ginąć dla Polski(Powstanie Warszawskie) Arka –Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józef Jaroń z Niegoszowic, śp. Stanisław Sonik z Niegoszowic, śp. Antoni Lorenc z Siedlca. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: