Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła /04.08.2019/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
Wtorek – święto Przemienienia Pańskiego
Czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy
Sobota – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

We wtorek, 6 sierpnia br. wyruszy z Wawelu 39. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasna Górę.  Jak co roku wyruszy „w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Tematem tegorocznej pielgrzymki będą słowa „W mocy Bożego Ducha”.

W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii s. Anna z Biura Misyjnego O. Karmelitów w Krakowie. Opowie o misjach i duchowej adopcji kleryka w Afryce. Będzie można nabyć kawę i herbatę z Afryki, książki, miody, różańce, krzyżyki wykonane przez Afrykańczyków, obrazy i obrazki wykonane z drzewa bananowego przez s. Karmelitanki Bose. Wszystkie ofiary przeznaczone są na adopcję kleryka.

15 sierpnia br. wyruszy z parafii 128. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która w tym roku będzie trwała od 15.08 (czwartek) do 18.08 (niedziela). Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.30!!!(zmiana godziny pierwszej Mszy Św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP).
Do udziału w pielgrzymce zapraszamy zarówno stałych pątników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Prosimy o dokonanie wcześniejszego zapisu w celu ustalenia ilości miejsc noclegowych. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty, młodzieży niosącej feretrony ,panom od baldachimu, służbie kościelnej, scholi młodzieżowej, siostrze Elżbiecie a także pani Ani z Dubia za ofiarowane kwiaty na ołtarze. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać.
Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem tych parafian, którzy wczoraj przyjęli pątników z 28. Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej na Jasną Górę.

Informujemy, że w ramach dyspozycji Siostra Regina Mider i Siostra Elżbieta Mróz zostają przeniesione na inne placówki. Dziękujemy siostrom za posług w naszej parafii, życząc błogosławieństwa bożego na nowej placówce. Natomiast do Domu Sióstr Służebniczek w Rudawie dołączą nowe siostry: Siostra Renata Podoluk i Siostra Agnieszka Szczerbowska.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża św. Józefa

Serdecznie dziękujemy parafianom z Rudawy, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. Kolbego i ul. Nad Rudawką ( od p. Stanisława Nobisa do pp. Kulig).

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy wszystkich, którzy wspierają to dzieło modlitwą i ofiarą.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka. W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o ekonomii nieba, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazanie wyboru dóbr prawdziwych. Niedziela – Dlaczego nas nienawidzą?- polowanie na chrześcijan. Źródło – nowy kustosz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Czesław Zając z Połańca, śp. Danuta Mazur z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: