Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła /11. 08.2019/

Przeżywamy miesiąc sierpień, który od dawna w Polsce jest czasem świadectwa, widocznego w trudzie pielgrzymowania na Jasną Górę w duchu wynagrodzenia za grzechy osobiste i narodowe poprzez modlitwę, wstrzemięźliwość i abstynencję. Zachęcamy Róże Różańcowe do modlitwy w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy s. Annę z Biura Misyjnego O. Karmelitów w Krakowie, która opowie o misjach i duchowej adopcji kleryka w Afryce. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na duchową adopcję kleryka.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
Środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Z tej okazji uroczysta Msza Św. w Brzezince o godz. 9.00. Zapraszamy do udziału w Eucharystii Ochotniczą Straż Pożarną, parafian, dzieci do sypania kwiatów.
Czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem pierwszej Mszy Św., która zostanie odprawiona o godz. 6.30 ze względu na pielgrzymów. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.
Sobota – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

We wtorek (13 sierpnia br.) zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.00 uroczystą Eucharystią, a następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec
W czwartek (15 sierpnia br.) wyruszy z parafii 128. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę na bocznym ołtarzu. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.30. Nadanie bagaży o godzinie 6.00. Prosimy o zabranie chust lub koszulek z poprzednich pielgrzymek.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Środa – Róża NMP Bolesnej
Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom

Informujemy, że w ramach dyspozycji siostra Regina Mider i siostra Elżbieta Mróz zostały przeniesione na inne placówki. Dziękujemy siostrom za posługę w naszej parafii, życząc błogosławieństwa Bożego na nowej placówce. Natomiast do Domu Sióstr Służebniczek w Rudawie dołączą nowe siostry: siostra Renata Podoluk i siostra Agnieszka Szczerbowska.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła, i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. ks. Siedleckiego (od p. Bednarska ).

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” płyta z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego – Niedziela– Ocalili nie tylko Europę (wojna 1920 roku)
Źródło – Kresowe sanktuaria, Arka,  Cuda i łaski – Matka Boża Gidelska

W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Michalina Maziarz z Siedlca, śp. Zofia Marona z Brzezinki. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: