Ogłoszenia duszpasterskie – 20 niedziela zwykła /18.08.2019/

Dzisiaj po południu (ok.godz.19.00) przywitamy naszych pielgrzymów powracających z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy w miniony czwartek wyruszyli do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania, a nade wszystko, za dar modlitwy ofiarowanej w naszych intencjach.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie św. Piusa X, papieża
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Sobota – święto św. Bartłomieja, apostoła

Od poniedziałku rozpoczyna się kolejny etap remontu naszego kościoła i jego otoczenia . Przepraszamy parafian za wszelkie utrudnienia związane z tymi pracami.

W dniach od 24.08 do 01.09 br. odbędzie się w naszym kościele zbiórka artykułów szkolnych, posieli, prześcieradeł z przeznaczeniem dla prowadzonego przez polskie siostry zakonne Domu Pokoju  w Betlejem.  Akcję zbiórki  przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki.

W przyszłą niedzielę wystąpi w naszym kościele gościnnie Chór Dziecięco – Młodzieżowy „Our Music” działający przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie. Kustoszem tego sanktuarium jest nasz rodak ks. Marek Matuszek. Po Mszy Św. godz. 11.00 odbędzie się koncert pieśni, które zostaną zaśpiewane w 6 językach.

 

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża św. Józefa
Środa – Róża św. Rity
Czwartek – Róża św. Jana Pawła II
Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła, i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy z ul. ks. Siedleckiego (od pp. Włodarczak do p. Jerzego Nęcka)

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku 100. rocznicą wybuch. Niedziela – Modlitewny alert. Czy w Polsce kończy się czas ludzi obojętnych? Źródło – Stanisław Moniuszki Ojciec Opery Narodowej

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisław Polak z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: