Ogłoszenia duszpasterskie – 21 niedziela zwykła /25.08.2019/

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 wystąpi gościnnie w kościele Chór Dziecięco – Młodzieżowy „Our Music” z Olsztyna, działający przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Po Mszy Św. koncert pieśni zaśpiewanych w różnych językach świata. Będzie możliwość nabycia płyty wydanej przez chór.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej
Wtorek – wspomnienie św. Moniki
Środa – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Sobota – Dzień Solidarności i Wolności ustanowiony przez Sejm RP. W tym dniu 47. Pielgrzymka Dziękczynna do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

Jutro, (poniedziałek) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ks. Piotra w podziękowaniu za jego pobyt w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy parafian, liturgiczną służbę ołtarza, grupy modlitewne.

W niedzielę zebranie Rady Parafialnej na plebanii o godz. 15.00.

Informujemy, że Msza Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona 2 września br. Więcej informacji za tydzień.

W piątek spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego od godz. 17.00.

W niedzielę 8 września br. odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy w zakrystii.

Informujemy, że Parafialny Dzień Dziękczynienia za Owoce Ziemi (Dożynki Parafialne) odbędzie się w niedzielę 15 września br.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża MB Nieustającej Pomocy

Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. mgr Piotra Ciężobka, który decyzją Ks.. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od 27 sierpnia został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Ks. Piotrowi błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z ul. ks. Siedleckiego (do p. Maria Puta) oraz mieszkańców ul. Ogrodowa i ul. Olszynowa.

Przypominamy, że nasza wrażliwość o wygląd kościoła i odpowiedzialność za dom Boży, wyraża się między innymi w sprzątaniu naszej świątyni. Przypominamy, że ten obowiązek (raczej przywilej) wypada jeden raz na rok.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym …., Niedziela Źródło, Arka

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: