Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła /01.09.2019/

Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny Światowej. Pamiętając o wszystkich ofiarach wojny, pomódlmy się w intencji pokoju na świecie.

Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy parafianom, którzy wspierają remont naszej świątyni ofiarą.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W Nielepicach – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Melchiora Grodeckiego, prezbitera i męczennika. Msza Św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Św. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie ( klasa 4 – 8) i Szkoły Podstawowej w Nielepicach ( klasa 0 – 8) o godz. 8.00 a dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rudawie ( klasa 0 – 3) o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, grono pedagogiczne, dzieci, młodzież i rodziców.

Zapraszamy grupy modlitewne na pierwsze spotkanie po wakacjach: czwartek – ministrantów i kandydatów na ministranta po Mszy Św. wieczornej, piątek – oaza (grupa młodzieżowa) po Mszy Św. wieczornej, sobota – spotkanie Oazy Dzieci Bożych, scholi dziecięcej o godz.10.30.
Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi w naszej parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Wtorek – Róża NMP Królowej Polski
Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. mgr. Piotra Ciężobke, który dekretem ks. abpa Marka Jędraszewskiego został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w posłudze duszpasterskiej pośród nas.

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy pielgrzymowali do sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, za ofiarowany trud, poświecenie i zaangażowanie przy organizacji pielgrzymki.
W zakrystii przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę Wyjazd o godz. 6.50. Są wolne miejsca.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Sienkiewicza ( od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania ulicy Zielonki)

Sołtys Rudawy zaprasza dzisiaj mieszkańców Rudawy na Zebranie Wiejskie, które odbędzie w Świetlicy Wiejskiej, Rynek 2 o godz. 17.00.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry?„ Niedziela – 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Źródło, Mały Gość – 

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: