Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła ( 08.09.2019)

Dzisiaj rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Kalwarii, prosząc o opiekę Pani Kalwaryjskiej dla naszych rodzin. Pielgrzymka rodzin odbywa się pod hasłem: „Oblubieniec jest z nami”.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Każdej Mszy Św. Po południu nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek– wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
Sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W piątek, 13 września br. o godz. 18.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, a następnie odmówimy różaniec.  Ponawiamy zaproszenie do parafian o włączenie się w modlitwę Żywego Różańca.

W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, (14 września br.) przeprowadzona zostanie w naszej Ojczyźnie akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Będzie to odpowiedź na ataki wymierzone w Kościół, rodzinę, patriotyzm. Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w najstarszym polskim sanktuarium na Górze Świętego Krzyża.
Nasza parafia pragnie dołączyć do wszystkich rodaków, którzy w tym dniu staną pod krzyżem, odmawiając różaniec. Po Mszy Św. w kościele o godz. 18.00 udamy się Nielepic pod ”Krzyż Nielepicki” na modlitwę różańcową ( godz. 19.30). Zachęcamy parafian do licznego udziału w tym wydarzeniu. Bądźmy razem pod krzyżem, „na którym zawisło Zbawienie świata”.

W niedzielę, 15 września br. na Mszy Św. o godz. 9.30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory (Parafialny Dzień Dziękczynienia za Zbiory). Zapraszamy delegacje z więcami dożynkowymi na uroczystą Eucharystię.

W przyszłą niedziele po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych (klasa III).

Zakończyła się zbiórka artykułów szkolnych w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy darem serca wsparli tę akcję. Szczególne słowa podziękowania składamy wolontariuszom Grudniowej Niespodzianki.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Od piątku nowa księga mszalna w kancelarii.

W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6.800 zł. Dziękujemy wszystkich ofiarodawcom.
Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania ul. Zielonki do końca).

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Anna Mirek z Dubia, śp. Barbara Korbiel z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Niedziela – katecheza na cenzurowanym. Źródło, Cuda i łaski – bł. Jerzy Popiełuszko, Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Ważna informacja dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy dzieciom z klasy czwartej o uczestniczeniu w Mszy Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 6.30 lub 18.00) i odprawianiu ( pierwszych piątków miesiąca). Prośbę o liczny udział w nabożeństwach pierwszopiątkowych kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Pamiętajmy o obietnicach Pana Jezusa skierowanych do czcicieli Jego Serca objawionych św. Małgorzacie. Dwie z nich to: „zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach” a także „będę ich bezpieczną ucieczką za życia a szczególnie przy śmierci”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: