Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła /14.07.2019/.

Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła
Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi z Góry Karmel
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
Sobota – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

W sobotę, 2o lipca br. w Pisarach k/ Lamusa o godz. 10.00, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar.

W niedzielę, 21 lipca br. o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Św. w 76 r. Pacyfikacji Radwanowic. Zapraszamy do modlitwy Poczty Sztandarowe, włodarzy Gminy Zabierzów, Dyrekcje Szkoły, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii przejście na cmentarz i wspólna modlitwa przy grobie pomordowanych.

W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Na Mszy świętej będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Piątek – Róża św. Józefa
Niedziela– Róża św. Rity

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Zapraszamy parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka będzie miała miejsce w środę (17 lipca br.) w Rudawie.
Zużyty sprzęt składamy na Rynku (wtorek!!!) naprzeciw Remizy. Elektrośmieci zostaną załadowane na samochód i odwiezione. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie a uzyskane środki zostaną przeznaczone na projekty misyjne. Prosimy sołtysów, OSP do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki u osób starszych.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Legionów Polskich (od pp. Kurnik) i ul. Wyspiańskiego do mostu rzecznego.

Uroczystości odpustowe ku czci św. Anny patronki naszej parafii odbędą się w niedzielę 28 lipca br. Suma odpustowa o godz. 11.30. Zapraszamy do uświetnienia uroczystości odpustowej Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Przypominamy o strojach regionalnych!

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” czym jest szkaplerz i skąd pochodzi niezwykła moc tych dwóch malutkich skrawków materiału z wizerunkiem Matki Boskiej z Góry Karmel i Serca Pana Jezusa. Źródło – Niedziela – Okryci szata Maryi

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: