Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła C/07.07.2019/.

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.
Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają remont kościoła modlitwą i ofiarą.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Benedykta, opata, patrona Europy.
Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
Sobota – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

W sobotę, 13 lipca br. o godz. 18.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, następnie odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, modląc się za wstawiennictwem Maryi. Prosimy o przyniesienie świec.
Na nabożeństwie fatimskim będziemy modlić się o rychłą kanonizację bł. Władysława Bukowińskiego w 88 r. jego Mszy Św. Prymicyjnej w Rudawie. Niech nasz udział w modlitwie będzie wyrazem podziękowania za dar błogosławionego ks. Władysława w Kościele.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Wtorek – Róża Św. Józefa
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Witamy w naszej parafii misjonarza o. Roberta Wawrzenieckiego, oblata. Tradycyjnie oo. Oblaci przybywają do naszej parafii z pomocą wakacyjną. Życzymy o. Robertowi dobrego wypoczynku w Rudawie.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy, ul. Kolejowa (od Marii Wąchal ).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” reportaż z jednego z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na Litwie, jakim jest Góra Krzyży w Szawlach. ŹródłoNiedziela –Duża rodzina dużo szczęścia. Relacja o życiu siedmioosobowej rodziny państwa Mielęckich.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysława Karcz z Rudawy. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: