Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła B /18.07.2021/

Dzisiaj, po każdej Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Czwartek – wspomnienie św. Marii Magdaleny

Piątek – wspomnienie św. Brigidy, zakonnicy, patronki Europy

Sobota – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.

Niedziela – święto św. Jakuba, apostoła

W tym tygodniu:

W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św.  w 77 r. pacyfikacji mieszkańców Radwanowic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcje Szkoły, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii modlitwa na cmentarzu przy grobie pomordowanych. Po wieczornej Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, piątek, sobotę Triduum modlitewne przed uroczystością ku czci Św. Anny.

W sobotę spowiedź od 17.00 przed odpustem

W niedzielę odpust ku czci Św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.00. Okolicznościowe słowo Boże wygłosi o. Janusz Urban, redemptorysta. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane stroje regionalne!!!

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Środa – Róża Św. Rity

Czwartek – Róża św. Jana Pawła II

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Informujemy, że nasza 130. Piesza Pielgrzymka do Kawalerii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach: 19.08.21. – 22.08.21. Będziemy pielgrzymować do Kalwarii pod hasłem: „Przez Maryję do Jezusa”. Zapraszamy wszystkich stałych pielgrzymów, jak i tych, którzy pragną włączyć się po raz pierwszy w piękny pielgrzymkowy szlak. Zapisy od 26 lipca w zakrystii lub na stronie internetowej pielgrzymkowej.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Rudawa (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy rodzinom z Sowiarki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Młynki (odp. Haliny Kłeczek 10 kolejnych domów). Przypominamy, że będzie to sprzątanie przed odpustem parafialnym.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielny” Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. Niedziela – Dlaczego Kościół sprzeciwia się rozwodom?  Dla dzieci: Jaś i Mały Gość.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Władysław Głowacki. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: