Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła B (25. 07. 2021)

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

Decyzją papieża Franciszka przeżywamy dzisiaj po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadka i osób Starszych.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Czwartek – wspomnienie św. Marty

Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Niedziela – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb do Matki Bożej.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Informujemy, że decyzją przełożonych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek siostra Jolanta Kargól i siostra Agnieszka Szczerbowska z ostały przeniesione na inne placówki. Dziękujemy siostrom za posługę w naszej parafii, życząc im błogosławieństwa Bożego i opieki Niepokalanej na nowych placówkach.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że w ostatnim czasie awarii uległy dzwony kościelne – obecnie działają tylko dwa z czterech. Gruntowny remont dzwonów oraz dzwonnicy może kosztować nawet 120 tys. złotych, minimalny koszt naprawy to 50 tys. złotych. Będzie to zapewne kolejne wyzwanie inwestycyjne, z którym będziemy musieli się zmierzyć. Po spotkaniu Rady Parafialnej postanowiliśmy, że jesienią rozpoczniemy zbiórkę na ten cel. Będziemy oczywiście szukać zewnętrznych źródeł finansowania, w niedługim czasie zostanie również uruchomiona zbiórka internetowa.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Młynki od pp. Anny i Adama Żbik.

W minioną niedzielę podczas błogosławieństwa pojazdów i ich kierowców zebraliśmy 1820 zł. Ofiara została przekazana dla MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.  Niedziela –  Dla dzieci: Jaś, Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: