Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła B /01.08.2021/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Witamy w naszej parafii na zastępstwie o. Roberta ze Zgromadzenia Księży Oblatów i o. Jerzego redemptorystę. Życzymy im dobrego odpoczynku. W przyszłą Niedzielę tradycyjnie o. Robert będzie rozprowadzał kalendarze na 2022 rok.

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Czwartek – rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny

Piątek – święto Przemienienia Pańskiego

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godz. 17.30 „Godzina Święta”.  Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św.
w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych (godz. 9.00). Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy wyrazy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty, siostrze Jolancie za przystrojenie kościoła, młodzieży niosącej feretrony, panom od baldachimu, służbie kościelnej, scholi. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Wtorek – Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że parafia organizuje po raz 130. Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę na bocznym ołtarzu lub u pana przewodnika pod numerem tel. 604 812 780. Pielgrzymka rozpocznie się w czwartek (19 sierpnia) i potrwa do niedzieli (22.08.21).  

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Młynki od pp. Gniadek.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Zapraszamy do zakupu i lektury;  Gościa niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stanisław Majewski z Pisar, śp..+ Czesław Nobis. Polecamy ich duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.          

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: