Ogłoszenia duszpasterskie – 19 niedziela zwykła B /08. 08.2021/

W miesiącu sierpniu Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. To bezcenne wsparcie tych, którzy chcą wyjść z uzależnienia i wartościowy przykład wychowawczy dla najmłodszych. Zachęcamy parafian a szczególnie Róże Żywego różańca do modlitwy  w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Przypominamy, że o. Robert jak co roku rozprowadza kalendarze misyjne przed kościołem. Ofiara z kalendarzy przeznaczona jest na działalność misyjną zgromadzenia ojców oblatów, zwłaszcza nowo otwieraną misję w Ghanie.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Teresy  Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa –  wspomnienie św. Klary, dziewicy

Piątek  – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

Sobota –  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Niedziela –  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy św.. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Nie bójmy się prosić Matkę Bożą o pomoc w naszych trudnych sprawach.

W piątek (13 sierpnia br.) zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 19.00 uroczystą Eucharystią a następnie modlitwa różańcowa  i procesją. Prosimy Róże Żywego Różańca o poprowadzenie modlitwy różańcowej i przyniesienie świec.

W sobotę 14 sierpnia br.  zostanie odprawiona Msza Św. w Brzezince o godz. 9.00 z okazji patronalnego dnia kaplicy. Zapraszamy mieszkańców Brzezinki, Ochotniczą Straż Pożarną, dzieci do sypania kwiatów.

W niedzielę w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa

Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Przypominamy o zapisach na 130. Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na pielgrzymkę u pana przewodnika pod numerem tel. 604 812 780 lub na bocznym ołtarzu. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą Św. czwartek (19 sierpnia br.) o godz. 6.00.

Dziękujemy mieszkańcom Młynki za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. W sobotę do troski o nasz Dom Boży zapraszamy kolejne rodziny z Młynki od pp. Tataruch do pp. Zelek.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności ś.p. Annę Gędłek. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka: Zapraszamy do lektury: Gościa niedzielnego, Niedzieli a dla dzieci Małego Gościa, Jasia, .

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: