Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła B

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny/15.08.2021/

Dogmat o Wniebowzięciu Maryi został oficjalnie ogłoszony w 1950 roku przez papieża Piusa XII.  Święto podkreśla szczególną pozycję Matki Chrystusa w Kościele, akcentuje bowiem, że ponieważ została ona poczęta bez grzechu pierworodnego, nie podlegała jego Świętem Matki Boskiej Zielnej, ponieważ tego dnia w kościołach święci się zioła, kwiaty i kłosy zbóż. Wynika to z legendy głoszącej, że Apostołowie zamiast ciała Marii znaleźli w jej łożu ziele. konsekwencjom, a więc śmierci ciała.

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny nazywane jest również

Święto to ma szczególne znaczenie dla rolników, którzy przy tej okazji dziękują za plony. W świątyniach odprawiane są tego dnia msze święte. Kapłani mają na sobie białe szaty liturgiczne z niebieskim motywem, zakładane tradycyjnie w święta maryjne.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Stefana Węgierskiego, króla

Wtorek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

Piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Sobota –  wspomnienie św. Piusa X, papieża

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Nie bójmy prosić Matkę Bożą o pomoc w naszych trudnych sprawach. Skrzynka na prośby przy bocznym ołtarzu.

W czwartek wyrusza z naszej parafii 130. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00. Powrót pielgrzymów w niedzielę (popołudniu) Życzymy pielgrzymom błogosławieństwa Bożego na czas pielgrzymki.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Czwartek  – Róża św. Józefa

Sobota – Róża św. Rity

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Wójt Gminy Zabierzów zaprasza mieszkańców gminy 21 sierpnia w godzinach 13:00 – 20:00 na szczepienie przeciwko Covid–19 w Plenerowym Punkcie Szczepień na Rynku w Zabierzowie.  

Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z Nielepic (początek – ulica Długa).

Dziękujemy o. Robertowi za pomoc wakacyjną w naszej parafii. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w posłudze kapłańskiej. Ufamy, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w Gościu Niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa. Niedziela – przeczytamy o wizycie papieża Jana Pawła II w Częstochowie w 1981 r. Dla dzieci: Mały Gość, Jaś   

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: