Ogłoszenia duszpasterskie – 21niedziela zwykła B /22.08.2021/

Dzisiaj wieczorem (ok.godz.19.00) przywitamy pielgrzymów powracających z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy wyruszyli w miniony czwartek do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Dziękujemy im za podjęty trud pielgrzymowania a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła

Środa  – wspomnienie św. Ludwika, króla

Czwartek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Piątek – wspomnienie św. Moniki

Sobota –  wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Niedziela – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 17.30). Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej. Skrzynka na prośby przy bocznym ołtarzu.

W czwartek na Mszy Św. o godz. 18.00 odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Matce Bożej.

W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 i modlitwy przed uroczystością beatyfikacji Czcigodnego Sługi kard. Stefana Wyszyńskiego.49.

W tym dniu Pielgrzymka Dziękczynna Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej za dar wakacyjnych rekolekcji.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Zwiastowania NMP

Czwartek – Róża MB Nieustającej Pomocy 

Młodzieżowa grupa parafialna „Maestria” zaprasza na Wielki Dzień Talentów. Młodzi artyści podczas występu podzielą się z nami swoimi talentami i pasjami. Występ odbędzie się 4 września br. o godz. 19.00 w świetlicy w Pisarach.

Od dzisiaj do 29 sierpnia br. odbędzie się w naszym kościele zbiórka artykułów szkolnych dla Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu. Akcję zbiórki  przeprowadzą woluntariusze Grudniowej Niespodzianki. Więcej informacji na plakacie.

Witamy w naszej parafii nową siostrę Barbarę Pasternak ze Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP  Starowiejskich. Życzymy siostrze błogosławieństwa Bożego i dobrej posługi w naszej wspólnocie. 

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Nielepice (2), Kochanów (2), Niegoszowice (1), Pisary (1), Rudawa (2). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Marii Laskiewicz do pp. Skrobot.

Przypominamy, że nasza wrażliwość o wygląd kościoła i odpowiedzialność za dom Boży wyraża się między innymi w sprzątaniu naszej świątyni. Przypominamy, że ten obowiązek (raczej przywilej) wypada jeden raz na rok.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie. Niedziela – artykuł: Nienawiść wobec wierzących. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: