Ogłoszenia duszpasterskie – 22 niedziela zwykła B /29.08.2021/

W liturgii Kościoła:

Środa – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W poniedziałek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania dla dzieci od godz. 17.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (o godz. 17.30).

W czwartek „Godzina Święta” o godz. 17.30. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa i osoby, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania z racji rozpoczętego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15. Pouczenie chrzcielne po Mszy Św. wieczornej.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek.  Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.  Do modlitwy w intencji pokoju na świecie i dobrych owoców beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W środę (1 września br.) rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji we wtorek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci i nauczycieli. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono pedagogiczne, dzieci, młodzież oraz rodziców.  

W piątek na Mszy Św. wieczornej rozpoczęcie nowego roku formacyjnego Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ministrantów, Oazę Dzieci Bożych, Scholę, grupę młodzieżową. Szczególnie zapraszamy nowe dzieci do udziału w spotkaniach oazy i scholi w naszej parafii.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie serdecznie zaprasza rodziny do wzięcia udziału w XXIX Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 5 września 2021r., w godzinach od 9.00 do 14.00. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Dziękujemy pielgrzymom z naszej parafii, którzy wędrowali do Sanktuarium Maryjno- Pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej za podjęty trud pielgrzymowania a nade wszystko za dar modlitwy ofiarowanej w naszych  intencjach

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Jerzego Korbiela do p. Mariana Baster.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Niedziela – „Jak działa sumienie”. Dla dzieci – Mały Gość (nowy numer) oraz Jaś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: