Ogłoszenia duszpasterskie – 23 niedziela zwykła B ( 05.09.2021)

Dzisiaj rodziny naszej Archidiecezji Krakowskiej gromadzą się u tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pielgrzymka rodzin odbywa się pod hasłem: „Wezwani do życia sakramentalną łaską, która udoskonala miłość małżeńską”.

Msza św. chrzcielna o godz. 12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Melchiora Grodeckiego, prezbitera i męczennika

Środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Sobota – wspomnienie (dowolne) Najświętszego Imienia Maryi

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy(godz. 18.30). Na Mszy Św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.  

W niedzielę beatyfikacja Matki Czackiej i Prymasa Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Czwartek – Róża św. Józefa

W nawiązaniu do informacji przekazanej na początku lipca, dotyczącej dzwonów kościelnych, informujemy, że przystępujemy do kompleksowego remontu dzwonnicy. W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace konieczne związane z remontem urządzeń elektrycznych zdalnego sterowania oraz samej konstrukcji dzwonów. Koszt tych prac szacowany jest na 60000 zł. W drugim etapie zostanie wykonana renowacja samej dzwonnicy. Koszt drugiego etapu szacowany jest na 60000 zł. W związku z tym w najbliższym czasie rozpoczniemy zbiórkę ofiar, które zostaną przeznaczone na ten cel. Postaramy się, by do wszystkich parafian trafiły koperty ze szczegółową informacją o zakresie planowanych prac.

Informujemy, że Parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne zbiory odbędzie się 19 września br. na Mszy Św. o godz. 9.30.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od Janiny Kuflik do p. Danuty Kołodziejczyk.

Urząd Gminy Zabierzów przypomina, że zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy a odmowa udziału w spisie zagrożona jest karą grzywny. Spis trwa do 30 września br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, a w nim zaś o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja.  Niedziela –Oddać życie, zabrać życie. Czym jest samobójstwo w świetle nauki Kościoła? Dla dzieci: Mały Gość i Jaś.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Leszek Kuternoga z Rudawy. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Przypominamy dzieciom z klasy czwartej o  uczestniczeniu w Mszy Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (godz. 6.30 lub 18.00) i odprawianiu ( pierwszych piątków miesiąca). Prośbę o liczny udział w nabożeństwach pierwszo piątkowych kierujemy do wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Pamiętajmy o obietnicach Pana Jezusa skierowanych do czcicieli Jego Serca objawionych św. Małgorzacie. Dwie z nich to: „zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach” a także „będę ich bezpieczną ucieczką za życia a szczególnie przy śmierci”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: