Ogłoszenia duszpasterskie – 24 niedziela zwykła B (05.09.2021)

Tegoroczny XI Tydzień Wychowania w Kościele będzie obchodzony pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. „W Roku św. Józefa otrzymujemy piękny przykład wychowawcy z sercem otwartym na Boga. Św. Józef jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego, a zarazem, jak to określił św. Jan Paweł II <wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu>”.

Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawie na Mszy Św. o godz. 12.00 beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.  Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

Sobota – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

W tym tygodniu:

W poniedziałek (13 września br.) kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 18.00 następnie modlitwa różańcowa i procesja eucharystyczna.   Prosimy o przyniesienie świec..

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 17.30). Przypominamy, że prośby, podziękowania na nowennę składamy do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

W piątek na Mszy Św. o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji ks. Roberta z okazji jego imienin. Życzymy Solenizantowi błogosławieństwa Bożego w posłudze w naszej parafii. W tym dniu zapraszamy także młodzież ze Szkoły Podstawowej (kl. 6, 7, 8) na wieczorną Mszę Św., którą rozpoczną spotkania liturgiczne do przyjęcia sakramentu bierzmowania.   

W niedzielę Parafialny Dzień Dziękczynienia na Mszy Św. o godz. 9.30.  Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej,

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Św. Józefa

Od najbliższej środy nowa księga mszalna na 2022 r.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Nielepic od pp. Szczygieł do pp. Głogowskich.  

Informujemy, że przystępujemy do zapowiadanego remontu dzwonnicy i naprawy naszych dzwonów. W związku z tym rozpoczniemy rozprowadzanie kopert do rodzin naszej parafii z informacją o podjętych pracach i z prośbą o wsparcie finansowe tego dzieła. Więcej informacji za tydzień.

Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 6.300 zł. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół: Nielepice (1), Brzezinka (1), Kochanów (1). Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Stasiu Dąbrowski z Rudawy, śp. +Michalina Kulka z Rudawy.  Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” specjalny numer „Gościa Niedzielnego z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Niedziela –Jak trafić na ołtarze.? Bezpłatny dodatek na beatyfikację. Dla dzieci – Mały Gość

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: