Ogłoszenia duszpasterskie – 25 niedziela zwykła B /19.09.2021 /

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.  

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy

Wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Środa – wspomnienie (dowolne) bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Czwartek  – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej do skrzyni przy bocznym  ołtarzu.

W piątek pierwsze spotkanie „Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy Św. Zapraszamy chętnych do rozważania Słowa Bożego.

W sobotę odbędzie się 12. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. Zapraszamy Zelatorów, Róże Żywego Różańca, parafian do udziału w pielgrzymce. Hasłem pielgrzymki są słowa błogosławionego ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Modlitwą różańcową powiążcie wasze serca”. Pielgrzymka się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 10.00. Zapisy tylko do środy!

W niedzielę spotkanie z rodzicami młodzieży (kl.8 Szkoła Podstawowa) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy Św. o godz. 11.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Rity

Środa – Róża Św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty dla uchodźców z Afganistanu zebraliśmy 1320 zł. Dziękujemy za koperty złożone na kościół: Nielepice (1). Bóg zapłać ofiarodawcom. Od jutra rozprowadzamy do rodzin naszej parafii koperty z informacją o remoncie dzwonów. Prosimy o życzliwe przyjęcie osób roznoszących listy. Przepraszamy za wszelkie pomyłki adresowe.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Nielepic od p. Pękali do p. Łuczkoś.

Prasa katolicka: Dzisiaj „Gościu niedzielnym” polecamy między innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette. Niedziela – Zanim zadzwonisz do egzorcysty. W Polsce jest zrejestrowanych ok. 15 tys. firm zajmujących się przepowiadaniem przyszłości oraz ponad 2100 tys. wróżek i jasnowidzów. Dla dzieci Mały Gość i Staś.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Mucha z Młynki, śp. +Zofia Górecka z Siedlca. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: