Ogłoszenia duszpasterskie – 26 niedziela zwykła B /26.09.2021/

Dzisiaj, spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 8 Szk. Podstawowej po Mszy Św. o godz. 11.00.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

Wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Środa – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek -wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek– wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Sobota  – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej (klasa 8 Szkoła Podstawowa) o godz. 17.45. Jest to obowiązkowa katecheza przy parafii.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Zapraszamy szczególnie do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci i młodzież szkolną. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa wręczenie różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie do sprzątania kościoła  i udekorowanie ołtarzy zapraszamy rodziców dzieci klasy 3.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela  – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Od poniedziałku wieczorna Msza Św. o godz. 17.00!

W tygodniu nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 (pierwsze nabożeństwo w piątek).W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, za chorych i pokój na świecie. Zapraszamy całe rodziny, młodzież, dzieci do tej pięknej modlitwy w kościele. 

Od przyszłej niedzieli rozpoczęcie kursu małżeńskiego w parafii św. Marcina w Krzeszowicach (g.16.00).

W imieniu młodzieżowej grupy „Maestria” zapraszamy na dzień talentów. Podczas występu młodzi artyści podziela się z nami swoimi pasjami i talentami. Młodzież przedstawi między innymi komedię Antoniego Czechowa „Niedźwiedź”. Po przedstawieniu zapraszamy na słodki poczęstunek połączony z wystawą prac. Datki ofiarowane zostaną przekazane na rehabilitację Bartosza z Pisar.. Występ odbędzie się w niedzielę, 3 października o godz. 18.00 w Świetlicy w Rudawie. Serdecznie zapraszamy.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na remont dzwonów. Rozprowadzamy koperty z informacją o tym przedsięwzięciu w naszej parafii. Dziękujemy za wsparcie materialne tego dzieła.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowującej się do Pierwszej Komunii Świętej.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” raport o Romach, z którymi spotkał się papież  Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowacji. Niedziela – przeczytamy artykuł „Solidarnie w obronie religii”. Dla dzieci nowy numer Małego Gościa i Staś.   

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Śp. +Wiesław Zawadzki z Niegoszowic, śp. +Henryka Madeja z Siedlca, śp. +Anatol Latko z Trzebini. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: