Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła B / 03.10.2021/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Po południu o godz. 17.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją i wręczeniem różańców dzieciom z klasy 3 Szkoły Podstawowej.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Sobota – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca.

Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30.

We wtorek katecheza przy parafii dla młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (kl. VIII) o godz. 18.00.

W czwartek od godz. 16.00  „Godzina Święta”.  Zapraszamy parafian do modlitwy o nowe powołania w Kościele a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W niedzielę będziemy przeżywać w naszej ojczyźnie XXI Dzień Papieski. W tym dniu przed kościołem ministranci będą kwestować na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża Św. Józefa

Dzisiaj, o godz. 18.00 w świetlicy w Rudawie, grupa młodzieżowa „Maestria” wystawi komedię Antoniego Czechowa pt. „Niedźwiedź”. Datki złożone przy okazji zostaną przeznaczone na leczenie Bartosza z Pisar.

Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Nielepic od p. Lucyny Bodurek do pp. Adama Baster.

Dziękujemy za złożone ofiary w kopertach na remont dzwonów: Niegoszowice (2), Brzezinka(1). Bóg zapłać ofiarodawcom. Przepraszamy za wszelkie pomyłki przy adresowaniu kopert. Prosimy o podpisywanie zwrotnych kopert w celu ich ewidencji.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimirowskim. NiedzielaMały Gość

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Szczepańska z Krakowa. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.