Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła B /11.07.2021/

W liturgii Kościoła

Poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Wtorek  – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi z Góry Karmel

Niedziela – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

We wtorek (13 lipca br.) kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią o godz. 19.00. Po Mszy Św. modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Różańcowe i procesja eucharystyczna. Prosimy o przyniesienie świec.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sobotę w Pisarach (k/ Lamusa) o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji rychłej kanonizacji bł. Władysława Bukowińskiego. Do udziału w Eucharystii zapraszają mieszkańcy Pisar.

W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy Św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Piątek– Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Informujemy, że w niedzielę 25 lipca w naszej parafii będziemy przeżywali uroczystości ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.00.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z Sowiarki (od pp. Żurek).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” rozmowa z izraelskim dziennikarzem i pisarzem Yossim Kleinem Halevim. Niedziela – czytelnicy Niedzieli pomagają ofiarom żywiołom. Dla dzieci: Jaś i Mały Gość

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp.+ Hubert Pac z Nielepic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.