Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła B /04.07.2021/.

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła

Wtorek– wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek– wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Piątek – Róża Św. Józefa

W ubiegłą niedziele podczas kwesty dla poszkodowanych rodzin z Nowej Białej zebraliśmy 8.123 zł i 20 euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Dziękujemy za koperty złożone  na renowację otoczenia naszego kościoła: Nielepice (1), Rudawa (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i konto parafialne.

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Kochanowa od p. Krystyny Szostek do pp. Pasek.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamym.in. o Małych Braciach Baranka, którzy przybyli niedawno do Polski. Niedziela – artykuł: Czy będzie nas więcej? Statystyczna Polka rodzi 1,4 dziecka w ciągu swojego życia, a to oznacza, że do końca stulecia ubędzie Polaków o 57%. Jak odwrócić ten niepokojący trend? Dla dzieci: Mały Gość, Staś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialne do wieczności: śp. +Ryszard Miłek z Nielepic, śp. +Stanisław Widyna z Nielepic, śp. +Stanisław Firek z Rudawy. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.