W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji sióstr: Ireny i Beaty. Kapłani wraz z licznie zgromadzonymi wiernymi dziękowali Panu Bogu za wieloletnią i oddaną posługę sióstr w parafii, a zarazem wypraszali potrzebne łaski potrzebne na nowej drodze życia. (Zgodnie z decyzją przełożonych Siostra Beata trafiła na placówkę w Zakopanem, natomiast Siostra Irena została skierowana do pracy w Caritasie w Olkuszu.)

Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele poszczególnych grup działających przy parafii dziękowali Siostrom za ich służbę. Nie zabrakło  miłych słów i łez wzruszenia. Na zakończenie Ksiądz Proboszcz zaznaczył, że pożegnanie, w przeciwieństwie do przywitania, zawsze pozostaje w pamięci, ponieważ zamyka ono jakiś etap życia, a człowiek rozstaje się z osobami, które są mu bliskie.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: