Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny /22.04.2018/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Jest to dzień w którym, jak co roku, w naszych świątyniach wspieramy modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz.12.15. Przypominamy, że wieczornej Mszy Św. nie będzie.

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
Przez cały tydzień po Mszy Św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.
Piątek – z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
Niedziela – druga niedziela wielkanocna Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo eucharystyczne
o godz.17.30 i zakończenie nowenny do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek w liturgii Kościoła wspomnienie św. Marka ewangelisty. Dzień imienin naszego Metropolity Krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Otoczmy go naszą modlitwą.

Poniedziałek – Róża Św. Jana Pawła II
Czwartek – Róża Zwiastowania NMP
Piątek – Róża NMP Nieustającej Pomocy

W środę o godz. 16.30 próba dla dzieci komunijnych.

W sobotę po Mszy  Św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przeżywających Pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z ul. Polaczka /od. pp. Surdyka/.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Krzysztofa Jeża. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.