Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła B (11.02.2024)

Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

Po południu ostatnie nabożeństwo – 40 godzinne wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Przymiarki ( ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej)

II. godz. 16.00 Pisary i Rudawa (ul Dunajewskiego (bloki) ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa, ul. Widokowa).

III. godz. 17.00  Rudawa – Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką). Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem.

W tym tygodniu:

W środę rozpoczyna się w Kościele 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Popielec każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00 oraz (Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00). Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych. . 

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 (dla dzieci) i po Mszy Św. o godz. 18.00 (dla dorosłych i młodzieży). W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz. 17.00 (Brzezinka – godz.16.00 ). Droga Krzyżowa o godz.16.00( koronka do Miłosierdzia Bożego). Taca w tym dniu przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek– Róża Matki Bożej Bolesnej

Informujemy, że w wyborach do Rady Parafialnej, które odbyły się w ubiegłą niedzielę (04.02.24 br.), wybrano 8 osób, które wraz z osobami, które zostały nominowane do Rady decyzją Księdza Proboszcza oraz osobami, które wchodzą do Rady z urzędu (jak na przykład osoby konsekrowane), będą tworzyły Radę Parafialną.

Skład Rady prezentuje się następująco:

1. Księża pracujący w parafii

2. Siostra Przełożona Domu Sióstr Służebniczek Starowiejskich

3. Władysław Nęcka (nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej)

4. Józef Wąchal (kościelny)

5. Tomasz Drażniowski (Brzezinka)

6. Jan Szczepański (Brzezinka)

7. Mariusz Koźbiał (Kochanów)

8. Wacław Kucia (Młynka)

9. Zbigniew Kasprzyk (Nielepice)

10. Marzena Żak – Węgrzyn (Niegoszowice)

11. Adam Figurny (Pisary)

12. Adrianna Witek – Perek (Pisary)

13. Marcin Cieślak (Rudawa)

14. Andrzej Korzycki (Rudawa)

15. Zbigniew Kurnik (Rudawa)

16. Zbigniew Matuszek (Rudawa)

17. Renata Minior (Rudawa)

Gratulujemy wybranym i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy społecznej w naszej parafii.

Pierwsze organizacyjne spotkanie nowej Rady Parafialnej odbędzie się w sobotę (17 lutego 2024 r.) po wieczornej Mszy Św.

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 6.100 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont otoczenia kościoła: Kochanów (1), Rudawa (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od. pp. Mandeckich (dziesięć kolejnych domów).

Rozpoczęły się ferie zimowe dla naszych dzieci. Życzymy im dobre, bezpiecznego odpoczynku.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa  o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający si e w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi.  W tygodniku Niedziela –  przeczytamy artykuł o „Męczenniku komunizmu”. Ks. Michał Rapacz zostanie w tym roku beatyfikowany w Krakowie. Dla dzieci: Mały Gość i Staś.

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. +Adam Małodobry z Siedlca. Polecamy go miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu a nasz Panie …”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: