Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny /28.03.2016/

Dzisiaj drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Uroczyste chrzty dzieci na mszy św. o godzinie 12.3o. Jest to dzień, w którym –  jak co roku w naszych świątyniach wspieramy modlitwami i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Przez Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy św. i nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. W czasie nowenny będziemy się modlić między innymi w intencjach ŚDM w Krakowie.

 

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – oktawa Wielkanocy

Wtorek – oktawa Wielkanocy

Środa –  oktawa Wielkanocy

Czwartek – oktawa Wielkanocy

Piątek  – oktawa Wielkanocy a zarazem I piątek miesiąca. Od godziny 17.oo spowiedź . W Brzezince msza św. o 15.15. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota  – oktawa Wielkanocy a zarazem  I sobota miesiąca. Msza święta w kaplicy sióstr o godzinie 8.oo i adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godziny 9.oo.

Po wieczornej mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego połączona z czuwaniem modlitewnym przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną/ przystępującą do sakramentu bierzmowania/ do wspólnej modlitwy.

NiedzielaNiedziela Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo eucharystyczne z nowenną do Miłosierdzia Bożego o godzinie 17.3o.

Informujemy, że nasza parafia została zaproszona  4 kwietnia br. na czuwanie nocne do Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach /kaplica Wieczystej Adoracji/. Podobnie, jak rok temu, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od 21.oo do 24.oo. Przyjmujemy w zakrystii zapisy na wyjazd do Bazyliki Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pragniemy podzielić się wiadomością, że 16 kwietnia br. /tj. sobota/ rozpocznie się w naszej parafii wizytacja biskupia. Będziemy gościć przez trzy dni w naszej wspólnocie ks. bpa Jana Zająca. Ostatnia wizytacja miała miejsce w Rudawie w 2009 roku.

 

   Modlitwa Żywego Różańca:

Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża NMP królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar  od p. Dobrzańskiego do pp. Jeż.

Życzenia Wielkanocne

„Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary

składają jej wierni uwielbień swych dary.

Odkupił swe owce Baranek bez skazy,

pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,

choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.”

(Sekwencja Wielkanocna)

  Z okazji Świąt Paschalnych składamy wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia radości, pokoju, miłości, nadziei płynących ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech radość spotkania ze Zmartwychwstałym uczyni nas Jego świadkami i stróżami Tajemnic Paschalnych.

                                                                                                                          Duszpasterze

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: