Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa /20.03.106/

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do  Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17. oo. Przypominamy, że dzisiaj wieczorem o godzinie 20.oo Droga Krzyżowa w Nielepicach. Prosimy wszystkich uczestników tego nabożeństwa o przyniesienie świec.

    Liturgia Kościoła:

   Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Liturgią Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godzinie 18:oo. W tym dniu świętujemy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 21.oo.

Wielki Piątek jest dniem Męki i Śmierci Chrystusa, dlatego też zachowujemy post ścisły. Zapraszamy na adorację przy Ciemnicy od godziny 8.oo do 18.oo. Na godzinie 12.oo zapraszamy do adoracji dzieci ze Szkoły Podstawowej z Rudawy. Droga krzyżowa w kościele o godzinie 15.oo. Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godzinie  18.oo. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie według dotychczasowego porządku:

Gorzkie Żale – godzina 20.oo, 22.oo, i 24.oo

Adoracja młodzieży – godzina 21.oo

Różaniec – godzina 02. oo. w nocy

Koronka do Miłosierdzia Bożego – godzina 03.oo w nocy

W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia. Odmówimy Koronkę bezpośrednio po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej.

Wielka Sobota – Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego jest jedynym dniem w roku, kiedy nie sprawuje się w Kościele sakramentów. Adoracja przy Bożym Grobie cały dzień. Początek  Liturgii Wigilii Paschalnej o godzinie 18.oo. Prosimy parafian o przyniesienie świec.

   Święcenie pokarmów:

   Rudawa / kościół / o godz. 9.oo. 10.oo, 11.oo, 12.oo

   Brzezinka – godz.10.oo, Niegoszowice – godz. 10.2o, Kochanów/szkoła – godz.10.4o

   Kochanów / Sowiarka – godz. 11.oo, Młynka/ świetlica – godz.11.2o,

   Młynka/ p. Edwarda Siodłaka – godz. 11.4o

   Pisary/boisko – godz. 10.15, Pisary kapliczka/na zakręcie – godz. 10.3o,

   Rudawa – krzyż przy drodze – godz. 10.45,

   Nielepice/kaplica – godz. 11.oo, Nielepice/szkoła – godz. 11.15,

   Niedziela Wielkanocna – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godzinie 6.oo. Uroczyste nieszpory na zakończenie Triduum Sacrum o godzinie 17. 3o

    Poniedziałek Wielkanocny – msze św. według porządku niedzielnego. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Wieczornej mszy św. w kościele nie będzie.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy: ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa, ul. Śląska, ul. Krakowska, ul.Podgórska, ul. Trzaskowskiego oraz mieszkańcom Niegoszowic, Pisar, Młynki i Nielepic. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zakończyła się zbiórka żywności i środków czystości. Wolontariusze „Grudniowej Niespodzianki” dziękują wszystkim ofiarodawcom za dar serca na rzecz biednych rodzin w parafii. Pomoc została udzielona 17 rodzinom, w tym 5 rodzinom z naszej  parafii.

Sołtys Młynki i organizatorzy Kiermaszu Wielkanocnego dziękują darczyńcom, którzy ofiarowali swoje ozdoby na kiermasz charytatywny a także dziękujemy Paniom, które podczas kiermaszu kwestowały na rzecz niepełnosprawnych dzieci z Młynki. Zebrano podczas kiermaszu 2.400 złotych. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą środę (!!!) troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Sąckich do pp. Michalskich. Natomiast w sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej zapraszamy do sprzątania rodziny od pp. Niemiec do pp. Buniak.

  Prasa katolicka: w dzisiejszym Gościu niedzielnym o uratowaniu relikwii św. Wojciecha przez niemieckiego żołnierza Niedziela – „Muzeum rodziny Ulmów” Źródło  Ola i Jaś  Mały Gość

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: