Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela Wielkiego Postu /13.03.2016/

Od wczoraj przeżywamy w parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosi o. Jerzy Krupa. Plan rekolekcji wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zróbmy wszystko, aby nikogo z nas, nie zabrakło na naukach rekolekcyjnych.

Dzisiaj Droga krzyżowa o godz. 16.oo. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo. Po mszy świętej wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn i ojców. Po każdej mszy św. zapraszamy na kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży ozdób wielkanocnych przeznaczony jest na szczyty cel zakupu wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego Damiana.

Informujemy, ze od jutra msza święta wieczorna w kościele będzie odprawiona o godz.18.oo.

   W liturgii kościoła:

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – Spotkanie liturgiczne dla młodzieży klasy III gimnazjum po wieczornej mszy św.

Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17. 3o, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.oo.

Sobota Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 8 rocznica święceń biskupich  Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, którego osobę polecamy w Waszej modlitwie.

NiedzielaNiedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm i procesja wokół kościoła na mszy św. o godz. 11.oo. Zapraszamy dzieci do konkursu palm!!! Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci klasy III Szkoły Podstawowej przygotowującej się do I Komunii św. Wieczorem o godz. 20.oo zapraszamy na parafialną Drogę krzyżową w Nielepicach. Prosimy o przyniesienie świec.

   Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa –  Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

   Odwiedziny chorych przed świętami:

czwartek – Nielepice /msza św. godz. 14. 3o/, Młynka/godz. 17.oo/

piątek – Niegoszowice /msza św. o godz. 9.oo/

sobota –Rudawa – godz. 9.oo, Brzezinka – godz. 16.oo, Pisary – godz.17.oo. Prosimy o zgłoszenie chorych u opiekunek charytatywnych.

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: Rudawa – Zamek: ul. Zamkowa, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. Polaczka, Rudawa – ul. Niepodległości do mostu kolejowego: ul. Wyspiańskiego, ul. Polaczka, ul. Niepodległości, domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zarzecze, ul. Zakątek, Rudawa od reku do mostu rzecznego i mieszkańcy Kochanowa. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

   Przypominamy, że w kiosku z prasą katolicką są do nabycia „Baranki wielkanocne”. Dzisiaj ostatni dzień zbiórki żywności i środków czystości dla biednych rodzin z parafii. „Caritas Archidiecezji Krakowskiej” prosi o przekazanie 1 % na wyposażenie domu stałego i dziennego pobytu dla osób starszych, który powstaje w Brzegach koło Wieliczki, na terenie ŚDM.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar  od pp. Kaleta do p. Korpała: /Madeja, Maślej, Karcz, Gędłek, Łazowy, Łazowy, Grzegorek, Grzegorek, Grzegorek, Korbiel, Kaleta/.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Władysława Kramarczyk z Siedlca. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczny odpoczynek”.

 

Prasa katolicka: w dzisiejszym Gościu niedzielnym: czym różnią się pokuta i zadośćuczynienie po spowiedzi. Niedziela – artykuł; „Kobieta i małżeństwo w Islamie”., Źródło – „Uzdrowiona w Wielkim Tygodniu, Cuda i łaski – św. Filomena, Ola i Jaś – płyta Alleluja

Ogłoszenie nie tylko kościelne:

Sołtys Rudawy informuje, że w dniu 20 marca br. o godzinie 17.oo odbędzie się w Zespole Szkół w Rudawie spotkanie pracowników Urzędu Gminy Zabierzów z mieszkańcami Rudawy w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego.

Wójt Gminy Zabierzów zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy na II Kiermasz Wielkanocny,  który odbędzie się 19 i 20 marca br. na zabierzowskim rynku. W sobotę w godzinach od 12.oo do 15.oo będzie można wziąć udział w otwartych warsztatach m.in. malowania pisanek oraz robienia palm wielkanocnych.W niedzielę Palmową rozstrzygnięcie konkursu na na najpiękniejszą palmę połączony z konkursem kulinarnym „Masz Babo Placek”. W czasie kiermaszu stoiska będą czynne w godzinach od 10.oo do 18.oo.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: