Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu /10.03.2019/

Dziśpierwsza niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00. Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w piątą niedzielę Wielkiego Postu /tj. 7 kwietnia br./

W liturgii Kościoła:
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. wieczornej. Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem będziemy kwestować na rzecz polskich misjonarzy.

W poniedziałek katecheza dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa 2). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 17.00.

W piątek katecheza dla kandydatów do bierzmowania: klasa VIII Szkoły Podstawowej i klasa III Gimnazjum. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudawie informuje, że trwa rekrutacja 4,5,6 latków do oddziału przedszkolnego i 7 latków do klasy pierwszej. Wnioski można składać w sekretariacie lub elektronicznie do 22 marca 2019 roku.
Podobnie trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Nielepicach. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły i Urzędu Gminy Zabierzów.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będą zbierane według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu Bożego.

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 6.300 zł. Dziękujemy wszystkich ofiarodawcom.
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. ks. Łobczowskiego, ul. Niepodległości (od pp. Pomietło).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” pierwszy odcinek cyklu pod hasłem „Droga krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Niedziela – Jałmużna inna niż wszystkie.
Źródło – Rekolekcja, Cuda i łaski

W kiosku z prasą katolicką do nabycia „Baranki wielkanocne”. Ofiara przeznaczona na Caritas.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: