Ogłoszenia duszpasterskie – ósma niedziela zwykła /03.03.2019/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. O godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwo 40 – godzinnego według porządku:
I. godz. 15.00 Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej
II. godz. 16.00 Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary
III. godz. 17.00 Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką
Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Po wieczornej Mszy Św. katecheza dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa 1). Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią.
Środa – środa Popielcowa. W środę rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Popielec każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00!!! (Nielepice – godz. 16.00, Brzezinka – godz. 17.00).
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy Św. wieczornej. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian a szczególnie: Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30 a po Mszy Św. o godz. !7.00 dla dorosłych, i młodzieży. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Niedziela – nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 (Brzezinka – godz. 16.00). Droga Krzyżowa o godz. 16.00.

Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczny 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość przebiegał będzie pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy parafian, grupy modlitewne do modlitwy różańcowej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski
Piątek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Sobota – Róża św. Józefa

W kościele zostały zamontowane nowe gabloty na wota.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Osiedlowej (od p. Leszka Kuternoga) .

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” artykuł „Kto kocha Kościół”, czyli o prawdziwej miłości Jezusa Chrystusa do Kościoła, który choć składa się z grzeszników – jest Jego Oblubienicą. Niedziela – Popielcowa brama do zbawienia. Źródło – Popielec.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Zabierzów i chcesz, aby twoje podatki powróciły doi Twojego miejsca zamieszkania, rozliczając się z podatku dochodowego (PIT) wskaż w zeznaniu podatkowym Gminę Zabierzów. Więcej informacji na www.zabierzow.gmina.pl

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: