Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela zwykła /24. 02.2019/

Dzisiaj, w naszym kościele o godzinie 15 – tej, nabożeństwo 40 – godzinne wg. podanego porządku:
I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia.
II. godz. 16.00 Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego; Kochanów i Niegoszowice. III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa; Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski. Na zakończenie adoracji nieszpory o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.00. Naszych chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska Żywego Różańca.

W piątek katecheza dla kandydatów do bierzmowania: klasa VIII Szkoły Podstawowej i klasa III Gimnazjum. Eucharystia o godz. 17.00. Przypominamy o spowiedzi.

W niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w salce katechetycznej.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP
Wtorek – Róża NMP Nieustającej Pomocy
Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:
I. godz. 15.00
Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej
II. godz. 16.00
Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary
III. godz. 17.00
Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

W naszym kościele zostały naprawione organy na chórze. Zaznaczamy, że nie był to remont organów. Wymagały podjęcia natychmiastowych działań. Koszt naprawy wyniósł 9.800 zł. Organy są złym stanie, zjedzone przez kornika. Wymagają gruntownego remontu ( koszt kilkudziesięciu tys. złotych) lub zakupu nowych organów.
Taca za tydzień przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z ul. Osiedlowej (od p. Anna Matuła).

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysław Łużny z Rudawy, śp. Janina Korbiel z Nielepic. . Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium? Niedziela – Polski konsul z Norwegii bohaterem. Źródło – Wyklęci żołnierze niezłomni. Arka – Kalwaria Pacławska

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: