Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu /17.03.2019/

W II niedzielę Wielkiego Postu, od lat Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę do puszek na działalność dla misjonarzy.
Dzisiaj po południu – Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 21 rocznica święceń biskupich Ks. kard. Stanisława Dziwisza. Nielepicach Msza Św. o godz. 9.00.
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.
Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy Św.

Policja informuje, że na terenie powiatu krakowskiego wzrosła liczba oszust metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Ich ofiarami najczęściej padają osoby starsze i samotne. Policja przestrzega przed ludźmi wykorzystującymi dobroduszność i łatwowierność, szczególnie osób starszych. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, należy niezwłocznie powiadomić Policję na numer alarmowy 112.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Józefa
Czwartek – Róża św. Rity
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Zostało zamontowane nowe oświetlenie prezbiterium naszego kościoła. Koszt oświetlenia 6.500 zł.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu, zaś dla dzieci szkolnych rekolekcje odbędą się od 25.do 27. kwietnia br.

Droga krzyżowa w Nielepicach zostanie odprawiona w Niedzielę Palmową /tj. 14 kwietnia br./.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Niepodległości (od p. Anna Gędłek) i ul. Wyspiańskiego.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc.  Niedziela – Katecheza w szkole jest potrzebna. Źródło – Dzień Świętości Życia, Mały Gość – specjalny dodatek – naklejki do kalendarza wielkopostnego.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Rudawskiej. Szczególne życzenia kierujemy dla pana kościelnego, z okazji jego imienin, dziękując Mu za posługę w kościele. Wszystkim solenizantom życzymy „szczęść Boże”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: