Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu /02.12.2018/.

Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Nowy rok duszpasterski w Kościele upłynie nam pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekwspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Wtorekwspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Czwartekpierwszy czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. „Godzina święta”. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg biblijny, i tych, którzy w podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. W Nielepicach – Msza Św. o godz.15.15. W liturgii Kościoła wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.
Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. W Brzezince – Msza Św. o godz. 15.15.
Sobotauroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w kościele o godz.6.30, 8.00, i 17.00. Na Mszy Św. o godz. 17.00 rozdanie medalików dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. Niedziela – dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem kwesta na rzecz katolików polskiego pochodzenia zamieszkujących tereny dawnego ZSRR, Białorusi i Ukrainy

Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami; pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.

Informujemy, że nasze  „IV Spotkanie pod choinką” odbędzie się w Rudawie 16 grudnia ( 3 niedziela Adwentu).

W poniedziałek katecheza przy parafii dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa I). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. We wtorek katecheza dla młodzieży (grupa II).

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Trwa akcja „Grudniowa niespodzianka”. Poszukujemy „świętych Mikołajów”, którzy darem serca obdarują pomocą konkretną rodzinę z terenu naszej Gminy i parafii. Więcej informacji na plakacie.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Informujemy, że dobiegł końca remont zakrystii. Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont kościoła. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001. Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii: Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie, Rynek 5 32-064 Rudawa Bank Spółdzielczy Krzeszowice: Nr konta: 62861200030010000201540001

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Tadeusza Seremaka.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia. przeczytamy Źródło – adwentowe pielgrzymowanie. W Niedzieli – rozmowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem: „Idę po śmierć, idę po życie”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: