34 niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata / 25.11.2018/

Dziś, z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa.
Wszyscy, którzy są w stanie łaski uświęcającej, nie mają przywiązania do żadnego grzechu i pomodlą się w intencjach Ojca Świętego mogą uzyskać odpust zupełny.

Przypominamy, że po Mszy Św. o godz. 11.00 w salce parafialnej spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

W liturgii Kościoła:
Piątek – święto św. Andrzeja, apostoła.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza Św. u sióstr Służebniczek. Odwiedzimy chorych o godz. 9.00. Zachęcamy do zgłaszania osób chorych i starszych z naszych rodzin, którzy pragną skorzystać z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej w parafii służą w posłudze przyniesienia Komunii Świętej do domu. Chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.
Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża męska w parafii. Przypominamy o zaproszeniu dla mężczyzn do założenia kolejnej Róży  Męskiej w parafii (jest już 7 mężczyzn!).

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Za tydzień w Kościele rozpoczyna się nowy okres liturgiczny Adwent. Roraty w tygodniu o godz. 6.30 a dla dzieci o godz. 17.00.

Wolontariusze „Grudniowej Niespodzianki” po raz kolejny organizują akcję na rzecz najbardziej potrzebujących osób z terenu Gminy Zabierzów. Zapraszamy Osoby indywidualne, firmy mające ku temu możliwości do włączenia się w tę inicjatywę. Baza potrzebujących będzie dostępna na stronie internetowej GOPS – u w Zabierzowie.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy rodziny z Niegoszowic od p. Ewy Piwowońskiej w stronę Niegoszowic.

W ubiegłą niedzielę podczas kwesty na rzecz ubogich zebraliśmy do puszek 1.940 zł. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. W tym tygodniu dobiegnie do końca  remont zakrystii. Dziękujemy parafianom za składane koperty na remont kościoła.

Adwentowy Dzień Skupienia dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2018 r. o godz. 16.15, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019. Niedziela – Najstarszy paulin, o. Jerzy Tomziński kończy 100 lat. Źródło – o. Dolindo i dusze w czyśćcu cierpiące, Czcigodny Sługa Boży Jan Tyranowski. Arka – kalendarz na rok 2019                           W najnowszym „Mały Gość” lampion na tegoroczne Roraty.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Siodłak z Rudawy, śp. Maria Sroga z Mysłowic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Życząc błogosławieństwa Bożego, polecamy ich Bogu przez wstawiennictwo Maryi i świętych patronów.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: