Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu /09.12.2018/

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pragniemy darem modlitwy i ofiarą wesprzeć naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego. Przed kościołem ministranci zbierają ofiary do puszek na ten szczytny cel.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła

W tym tygodniu odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną wg porządku:
# czwartek – Nielepice (Msza Św. – godz. 15.00) i Młynka (ok. godz. 16.30);
Brzezinka (godz. 15.00) i Pisary (ok. godz. 16.00)
# piątek – Niegoszowice (Msza Św. – godz. 9.00) i Rudawa (ok. godz. 12.00)
Prosimy o zgłoszenie chorych, których nie odwiedzamy w pierwszą sobotę miesiąca.

W piątek katecheza chrzcielna po Mszy Św. wieczornej dla rodziców dzieci, które zostaną ochrzczone w Święta Bożego Narodzenia.

W sobotę spowiedź adwentowa. Będziemy spowiadać: od godz. 8.00 – 11.00 (przerwa 9.30 – 10.00) popołudniu od godz. 15.00 – 18.00 (przerwa 16.30 – 17.00). Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na późniejszy termin. Tak ułóżmy sobie zajęcia, abyśmy wszyscy mogli z niej skorzystać.

W imieniu własnym a także Sołtysa Rudawy, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszam mieszkańców parafii na „IV Spotkanie przy choince”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (16 grudnia br.) w Rudawie, na Rynku o godz. 15.30.
Podczas spotkania zostanie zapalona choinka, złożymy sobie życzenia świąteczne. łamiąc się opłatkiem. Spotkaniu będą towarzyszyć występy artystyczne, między innymi zespołu „Credo”. Nie zabraknie przysmaków Koła Gospodyń z Rudawy. Spotkajmy się razem!!!

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Elżbiety Paczyńskiej. Z racji spowiedzi parafialnej sprzątanie przerwie spowiedzi (godz.11.00 a 14.00).

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 5.800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Apel do mężczyzn w parafii! Jest już 10 osób w składzie nowej męskiej róży różańcowej. Brakuje 10 . Dołącz. Zapraszamy!!!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Bogdana Jackowskiego z Nielepic. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” czym jest niepokalanie poczęcie i w jaki sposób formował się dogmat Kościoła? Ponadto w „Gościu” o marnowaniu jedzenia, które staje się wielkim problemem również w Polsce. Niedziela – Otrzymałem list od św. Maksymiliana Kolbego. Źródło – Radość pomagania – o akcji Szlachetnej Paczki.

W kiosku z prasą katolicką rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świeca w cenie 10 zł.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: