Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu /16.12.2018/

Trzecia niedziela Adwentu („Gaudete”) rozpoczyna drugą część Adwentu, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana Jezusa. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność naszej parafii do dzisiejszego kolędowania przy „Zapalonej choince”. Będzie coś dla ciała i dla duszy. Złożymy sobie świąteczne życzenia. Połamiemy się opłatkiem. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć nam będzie zespół „Credo”. Podczas spotkania odbędzie się kwesta na dalszą rehabilitację Bartosza z Pisar. Początek spotkania o godz. 15.30.

Od poniedziałku nowenna do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Uczestnicząc we Mszy Św. (Roraty) o godz. 17.00 połączonej z nowenną, wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża św. Józefa
Piątek – Róża św. Rity
Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Uroczysta Msza Św. w intencji jubilatów przeżywających Złoty Jubileusz Małżeństwa zostanie odprawiona święto Świętej Rodziny (tj. 30 grudnia o godz. 9.30). Prosimy czcigodnych jubilatów o potwierdzenie uczestnictwa w tej uroczystości.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Ewy Lipiarskiej.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą remont kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek: płyta z najpiękniejszymi kolędami. o fenomenie polskich Rorat. W najnowszym „Małym Gościu” ikona Maryi Niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego. Niedziela – Polska pomaga ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Źródło, Cuda i łaski – Matka Boża Sanecka.

Przypominamy! W kiosku z prasą katolicką świeca Caritas na stół wigilijny.

Plan kolędy na okres świąteczny (od 27.12. 18 – do 05.01.19) .

Data: 27 XII 2018 r. (Czwartek)

Nielepice – od szkoły

Brzezinka – od pp. Kocjan

Pisary – od p. Dobrzańskiego do końca w kierunku Rudawy / (ul. Dworska, ul. Lipowa,                                ul. Łąkowa, ul. Płk. Pisarskiego, ul. Sportowa, ul. Tomasza Wojtasa, ul. Brzozowa, ul. Kolejowa)/

Data: 28 XII 2018 r. (Piątek)

Nielepice – Kmiecie

Brzezinka – od Więckowic

Pisary – od Dubia / po obu stronach do p. Stanisławy Grela / (ul. Kasztanowa, ul. Dąbrówki, ul. św. Rocha, ul. Aroniowa, ul. Polna, ul. Siedlecka, ul. Słoneczna)

Data: 29 XII 2018 r. (Sobota)

Nielepice – Perdzina

Brzezinka – od pp. Gwizdała

Niegoszowice – lewa strona/od. pp. Pogan/ ul. Rudki, ul. Rostworowskich,   ul. Akacjowa, ul. Lipowa, ul. Zakątek, ul. Widokowa, ul. Ogrodowa)

Data: 2 I 2019 r. (Środa)

Nielepice – Doły i środek wsi /

Brzezinka – od kościoła: /od pp. Gościej do p. Śliwińskiej /

Niegoszowice – ogród (ul. Ogrodowa)

Data: 3 I 2019 r. (Czwartek) /Pierwszy Czwartek/

Rudawa – rek; (Niegoszowice ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna)

Kochanów – lewa strona / od pp. Czepiec /

Data: 4 I 2019 r. (Piątek) /Pierwszy Piątek/

Niegoszowice – prawa strona /od p. Henryka Piwowońskiego/  ul. Rostworowskich, ul. Jana Kowalika, ul. Słoneczna, ul. Akacjowa)

Data: 5 I 2019 r. (Sobota) /Pierwsza Sobota/

Rudawa – Podłonie: (ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna,)

Rudawa – Przymiarki: (ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego)

 

 

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: