Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela Wielkiego Postu /07.04.2019/

Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje głosi ks. Jacek Szydło z Siedlca. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
Dzisiaj – Msze św. z nauką ogólną o 6.45; 8.00; 9.30; 11.00. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie żale o godz. 17.00.
Po wieczornej Mszy Św. nauka stanowa dla mężczyzn i ojców.

Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii kościoła:
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – Droga krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci) i dla dorosłych po Mszy Św. wieczorne.
Niedziela Palmowa – uroczysta procesja z palmami na Mszy Św. o godz. 11.00. Po Mszy Św. konkurs na najpiękniejszą palmę. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie.
Wieczorem w tym dniu o godz. 20.00 wyruszy ulicami Nielepic Parafialna Droga Krzyżowa. Zapraszamy parafian i gości do wzięcia udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie świec.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

We wtorek o godz. 16.30 próba dzieci z klasy III szkoły podstawowej przed Komunią Świętą.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z Rudawy: ul. Siedleckiego, ul Wyspiańskiego, ul. Legionów Polskich (do mostu rzecznego), ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. Polaczka, ul. Zamkowa oraz mieszkańcom Kochanowa i Brzezinki. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać

Prosimy o zgłaszanie osób chorych, i w podeszłym wieku, które pragniemy odwiedzić w domach z posługą sakramentalną przed świętami (szczególnie tych, których nie odwiedzamy z okazji pierwszej soboty). Zgłaszamy chorych u pan opiekunek lub w zakrystii.
Plan wizyty u chorych: piątek: Niegoszowice (Msza św. godz. 9.00), Rudawa – godz. 12.00
sobota: Nielepice – godz. 9.00; Młynka – godz. 10.00; Brzezinka (godz. 9.00), Pisary (godz. 10.00).

W tym roku po raz kolejny będzie można wyruszyć na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krzeszowic. Rozpocznie się ona w piątek 12 kwietnia br. Mszą Św. w kościele św. Marcina o godz. 19.30. Do wyboru są trzy trasy wokół Krzeszowic i do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji na stronie internetowej EDK (edk.org.pl).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Zamkowej (od p. Płazaka).

W ubiegłą niedzielę strażacy z OSP podczas kwesty przed kościołem zebrali 8 ty. zł. i 11 euro dla poszkodowanych w pożarze w Rudawie.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mieczysław Marona z Brzezinki. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli. To doskonale opowiedziana historia założyciela jezuitów. Niedziela – lekcja bolesnej historii; Dom dla relikwii katyńskich. Źródło – sakrament pojednania

Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: