Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu /31.03.2019/

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
Po południu o godz. 16.00 Droga krzyżowa, o godz. 17.00 Gorzkie żale.

Przed kościołem strażacy z OSP kwestują na rzecz osób poszkodowanych w pożarze w Rudawie.

Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. W sobotę na wieczorną Mszę Św. zapraszamy młodzież uczącą się (studenci, szkoła średnia) i pracującą z parafii.
Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jak również na stronie internetowej parafii. Zróbmy wszystko, aby w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych nikogo z nas nie zabrakło.
Przypominamy, że od jutra wieczorna Msza Św. w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 18.00.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy Św. o godz. 18.00. Do modlitwy zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny oraz osoby, które w parafii podjęły dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Brzezinka – Msza Św. o godz. 15.15.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii.
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska Żywego Różańca.

Katecheza dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania: poniedziałek – młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa 1 ); piątek – młodzież z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Spotkania rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.00.

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Środa – Róża NMP Królowej Polski

Od soboty ruszyła kolejna akcja „Grudniowej Niespodzianki” zbiórki żywności i środków czystości. Celem jest udzielenie pomocy rodzinom potrzebującym z terenu gminy Zabierzów w okresie przed świętami wielkanocnymi. Prosimy o przynoszenie darów do kosza przy bocznym ołtarzu. Zbiórka żywności i środków czystości potrwa do przyszłej niedzieli (7 kwietnia br.).

Nawiązując do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele, zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w parafialnym konkursie palm wielkanocnych.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy: ul. Niepodległości, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego (do mostu kolejowego), ul. Dunajewskiego (blok 74) oraz mieszkańcom Niegoszowic. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Zamkowa ( od pp. Gędłek ).

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na remont kościoła.

Prosimy o nie parkowanie samochodów w niedzielę na wjedzie ul. Ks. Łobczowskiego.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” bezpłatny 16 – stronicowy dodatek zdrowotny „Ziołowa apteczka na wiosnę. Za tydzień film o św. Ignacym Loyoli. Niedziela – artykuł: co łączy Całun Turyński i cudowny polski obraz? Klucz do największej tajemnicy wiary. Źródło

Rekolekcje Wielkopostne

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Rudawie

(06.04.2019 – 10.04.2019)