Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa /14.04.2019/

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Przypominamy, że dzisiaj w Nielepicach o godz. 20.00 odbędzie się nasza parafialna Droga Krzyżowa. Prosimy o przyniesienie świec.

Program Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.
Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy na adorację na godz. 12.00. Droga krzyżowa w kościele o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie według dotychczasowego porządku.
Plan adoracji:
Gorzkie Żale – godz. 20.00, 22.00, i 24.00
Adoracja młodzieży – godz. 21.00
Różaniec – godz. 02. 00. w nocy
Koronka do Miłosierdzia Bożego – godz. 03.00 w nocy
Wielka Sobota – Wigilia Paschalna. Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec. W kiosku świąteczna prasa.
Święcenie pokarmów:
Brzezinka – godz.10.00, Niegoszowice – godz. 10.20, Kochanów/szkoła – godz.10.40
Kochanów / Sowiarka – godz. 11.00, Młynka/ świetlica – godz.11.20, Młynka / p. Edwarda Siodłak / – godz. 11.40 Pisary/boisko – godz. 10.15, Pisary kapliczka/na zakręcie – godz. 10.30,
Rudawa / krzyż przy drodze – godz. 10.45,
Nielepice/kaplica – godz. 11.00, Nielepice/szkoła – godz. 11.15,
Niedziela Wielkanocna – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcja o godz.6.00. Uroczyste nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego o godz.17.30.
W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. W kościele wieczornej Mszy Św. nie będzie.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z Rudawy; ul. Zielona, ul. Polaczka, ul. Wojtasa Tomasza, ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Podgórska, ul. Trzaskowskiego, ul. Kalwaryjska oraz mieszkańcom Nielepic. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

W środę pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych po Mszy Św. o godz. 18.00.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W środę (!!!) troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Krótka (od pp. Zygmunt). Będzie to sprzątanie świąteczne. W sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej zapraszamy do przemycia kościoła rodziny z ul. Zamkowej (od pp. Wróbel do końca).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego. Źródło – Nasz Wielki Tydzień, Niedziela – Tajemnica trzech dni. Mały Gość – z płytą Arki Noego. co to jest Triduum Paschalne oraz jak je owocnie przeżywanie.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: