Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela Wielkiego Postu C (03.04.2022)

Dzisiaj piąta niedziela Wielkiego Postu, zwana dawniej Pasyjną. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Jerzy Krupa ze Zgromadzenia OO. Redemptorystów.
Po południu o godz. 16.00 przywitamy w parafii Ikonę Świętej Rodziny. Zapraszamy do modlitewnego czuwania. Dokładny plan rekolekcji i peregrynacji Ikony Świętej Rodziny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
Przypominamy, że dzisiaj Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 16:30. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.

Codziennie pól godziny przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie spowiedzi ogólnej w parafiach naszego dekanatu.

We wtorek zakończenie rekolekcji wielkopostnych. Msze Św. o godz. 8:00 i 17:00!!!Taca w tym dniu przeznaczona na Zgromadzenie OO. Redemptorystów.

W środę na Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Roberta Chrząszcza.

W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” od godz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30 a dla po wieczornej Mszy Św. inscenizowana Droga Krzyżowa poprowadzona przez młodzieżową parafialną grupę Maestria.

W sobotę odwiedziny chorych przed Świętami. Prosimy o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, szczególnie tych, których nie odwiedzamy z okazji I soboty.
Odwiedziny wg. porządku: Niegoszowice godz. 9:00 (Msza Św. ) i Rudawa godz.11.00; Nielepice i Młynka godz. 9:00; Brzezinka i Pisary godz. 9:00
W niedzielę uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy o godz. 11:00. Po Mszy Św. zapraszamy dzieci na konkurs palm.

W tym dniu  parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach o godz. 20:00. Przynieśmy świece.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od pp. Koszyk do pp. Figurny ( ul. Tomasza Wojtasa i Płk. Pisarskiego).

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy – Rynek: ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego (do mostu kolejowego), ul. Polaczka; Rudawa – Zamek: ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka, ul. Zamkowa; Rudawa – Borek: u. Tomasza Wojtasa, ul. Suski, Rudawa – ul. Dunajewskiego (nowe osiedle), Rudawa – Baranówka: ul. Siedleckiego oraz mieszkańcom Pisar. Szczególne podziękowania dla osób zbierających ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Zapraszamy Prezesów i Naczelników OSP z terenu parafii na spotkanie organizacyjne związane z wartą przy grobie Pańskim. Spotkanie odbędzie się we wtorek na plebanii o godz. 19:00.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Beata  Siekierska z Nielepic. Polecamy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Dziękujemy za koperty złożone na renowację dzwonnicy: Niegoszowice (2), Brzezinka (1). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Wszystkim parafianom życzymy owocnego przeżycia rekolekcji i peregrynacji Ikony Świętej Rodziny.