Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu C (27.03.2022)

Czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare” w tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
Dzisiaj po południu Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota miesiąca.

Od poniedziałku (28 marca br.) wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

Codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek rozpoczęcie Rekolekcji wielkopostnych w parafii połączonych z Peregrynacją Ikony Świętej Rodziny. Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz.17.30 . O godzinie 19:00 Droga Krzyżowa przez Rudawę prowadzona przez młodzież. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń i Facebooku parafii. Przynieśmy ze sobą świece.

W sobotę Msza Św. z nauka ogólna o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla kobiet o godz. 17.00 dla mężczyzn o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju o godz. 20.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę o godz. 16:00 przywitanie Ikony Świętej Rodziny. Uroczysta Msza Św. na rozpoczęcie Peregrynacji o godz. 18.00. Gorzkie Żale wyjątkowo o godz. 16:30. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W poniedziałek Msza Św z nauką o godz. 8.00, 9.30 (dla chorych) i 18.00. Koronka do miłosierdzia Bożego i pożegnanie Ikony o godz. 15.00. Przez cały dzień czuwanie modlitewne przy Ikonie.

We wtorek spowiedź rekolekcyjna (od 7.00 do 8.00; 15.00 do 17.30) i zakończenie rekolekcji.

Dokładny program rekolekcji i peregrynacji Ikony Świętej Rodziny na stronie internetowej parafii i Facebooku. Ulotki do zabrania na bocznym ołtarzu.
W tym trudnym czasie niepokoju i wojny za naszą granicą, skorzystajmy z okazji do modlitwy przed Ikoną Świętej Rodziny, zawierzając Jej losy naszych rodzin i całej Ojczyzny.

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

W minioną niedzielę ministranci przed kościołem zebrali 4.295 zł i 10 euro dla uchodźców z Ukrainy.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy: Brzezinka (1), Rudawa (1).

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Rudawy domy za cmentarzem:                 ul. Osiedlowa, ul. Dunajewskiego, ul. Łanowa, ul. 21 Lipca, Rudawa – rek: ul. Kolejowa ul. Wyspiańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierając ofiarę.

W sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy młodzieży bierzmowanej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w naszej parafii włączyli się w dzieło Duchowej adopcji dziecka poczętego.

Prasa katolicka: Polecamy „Gościa niedzielnego” a w nim artykuł o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Niedziela – artykuł: Niech ludzie przestana obrażać Boga (objawienie w Fatimie). Dla dzieci: Mały Gość i Jaś.

Nasza parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach odbędzie się tradycyjnie w Niedzielę Palmową (10 kwietnia) o godz. 20:00. Zapraszamy wszystkich parafian!

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Marian Baster z Nielepic, śp. +Stanisław Nęcka z Brzezinki. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.