Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa C (10.04.2022)

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do  Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Przypominamy, że ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17. 00.
Wieczorem w Nielepicach parafialna Droga Krzyżowa o godz. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek i środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pouczenie chrzcielne po Mszy Św. o godz. 18.00.

Program Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek –
Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60.

Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00. Szczegółowy program adoracji dzieci szkolnych:
godz. 9:00 (dzieci szkolne kl. 3),
godz. 10:00 (dzieci szkolne kl. 4 –5)
godz. 11:00 (dzieci szkolne kl. 6 –7)

Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00.

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie:

godz. 20.00, 22.00, i 24.00 – Gorzkie Żale
godz. 21:00 – Adoracja młodzieży kl. 8

godz. 02:00 w nocy – Różaniec

godz. 03:00 w nocy – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Wielka Sobota
–  Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00!!! Prosimy o przyniesienie świec. Procesja Rezurekcyjna po zakończonej Liturgii. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną, Poczty sztandarowe do świętowania najważniejszego wydarzenia Roku Liturgicznego w Kościele.
W tym dniu święcenie pokarmów w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Ponadto święcenie pokarmów:

Brzezinka – godz.10.00,

Niegoszowice – godz. 10.20,
Sowiarka – godz. 10.40

Kochanów (szkoła) – godz. 11.00,

Młynka/świetlica – godz. 11.20,

Młynka /p. Edwarda Siodłak / – godz. 11.40;

Pisary/boisko – godz. 10.00,
Pisary kapliczka/na zakręcie – godz. 10.20,

Rudawa / krzyż przy drodze – godz. 10.40,

Nielepice/szkoła – godz. 11.00,

Nielepice/kaplica – godz. 11.20,

Niedziela Wielkanocna – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

Informujemy, że wczoraj w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach nasz parafianin Tomasz Sumera, przyjął z rąk Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze. Polecamy go Waszej modlitwie.

Dziękujemy za ofiary złożone na renowację dzwonnicy: Rudawa (1). W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 4100 zł.

Dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego parafianom z Rudawy z  ul. Kalwaryjska, ul. Śląska, ul. Trzaskowskiego oraz mieszkańcom Kochanowa i Niegoszowic.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek do sprzątania świątecznego zapraszamy rodziny z Pisar od pp. Doroty i Mariusza Zdziech do pp. Trzaska. W sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej do przemycia kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Pisar od pp. Jeż do      p. Adama Dobrzańskiego.

W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Bronisława Foks z Pisar i śp. +Michalina Nachel z Młynki. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj Gość Niedzielny z kolejną płytą Biblii audio w niezmiennej cenie 8 zł. Niedziela – Miłosierny gniew Boga – czy konflikt ten jest skutkiem Bożego gniewu? Dla dzieci Mały Gość i Jaś.